Teden boja proti diskriminaciji

Nogomet je najbolj popularen šport na svetu in kot tak pripada vsem nam.Vsi ga imamo pravico igrati,gledati in uživati v njem brez,da bi bili kakorkoli diskriminirani,
Fare mreža,ki ima sedež v Londonu in se bori proti vsem oblikam diskriminacije,vključno z rasizmom,desničarskim nacionalizmom,seksizmom,homofobijo in diskriminacijo oseb z invalidnostjo.
Moć mreže Fare leži v raznovrstnosti njenih članov.Mreža je sestavljena iz navijaških skupin,organizacij za človeške pravice,amaterskih klubov,skupin za bazični nogmet in aktivistov,ki s svojo strokovnostjo delujejo v smeri,da bi diskriminacija v nogometu postala preteklost.
Fare je mednarodna organizacija z 130 članicami,ki s svojimi tedenskimi akcijami poziva na strpnost in se bori proti vsakršni diskriminaciji.
Letos je ta organizacija sprejela našo aplikacijo za organiziranje Fare tedna,ki po potekal od 05.10 do 19.10.2017 in nas bodo tudi finančno podprli za izvajanje aktivnosti proti diskriminaciji na vseh področjih.
Pozivamo vse lokalne medije,da poročajo o teh dogodkih,ki se bodo izvajali v tem tednu.
#farenetwork